Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
LibrariaVerona.ro

Batalia pentru perfect

28,75 RON -20%

PRP: 35,94 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la librex.ro
  • Vândut de librex.ro
  • Comandă direct la magazin
Cumpără acum

Economisești 7,19 RON -20%

  • 12 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 23 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Batalia pentru perfect

28,75 RON
Cumpără
Orasul Perfect pare linistit, dar pericolul pandeste din umbra. Violet primeste un bilet misterios si il surprinde pe Tom furisandu-se. Impreuna cu Baiat, descopera ca orasul se afla in pragul unei invazii... o armata uriasa de zombi e pe cale sa preia controlul! Violet si prietenii ei trebuie sa descifreze planul diabolic si sa gaseasca o cale de a salva orasul inainte ca totul sa fie prea tarziu. O cursa contracronometru, secrete intunecate si o lupta decisiva pentru viitorul orasului ii asteapta. Batalia pentru Perfect este finalul palpitant al trilogiei Un oras numit Perfect - o serie care combina misterul, actiunea si curajul intr-o poveste memorabila despre bine si rau, prietenie si alegeri. Ideala pentru fanii povestilor cu personaje curajoase, orase ascunse si secrete intunecate! Despre autor: Helena Duggan este o autoare irlandeza de literatura pentru copii, cunoscuta pentru imbinarea ingenioasa dintre mister, suspans si fantezie. A crescut in orasul Kilkenny, o sursa de inspiratie pentru decorul intunecat si ciudat al seriei Un oras numit Perfect. Stilul ei captivant si universurile originale au cucerit rapid cititorii din intreaga lume. Helena scrie povesti care ii provoaca pe copii sa gandeasca liber, sa puna intrebari si sa-si urmeze instinctele. Trilogia Perfect - formata din Un oras numit Perfect, Probleme in Perfect si Batalia pentru Perfect - este iubita pentru personajele curajoase si intrigile pline de neprevazut. Cand nu scrie, Helena adora sa deseneze, sa citeasca si sa petreaca timp in natura alaturi de familia ei.

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 28,75 RON (conform OG 58/2022)

Ultimul an

28,75 28,75 28,75 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Ce ediție primesc dacă comand Batalia pentru perfect?
Exact cea descrisă în fișa produsului de la librăria librex.ro: acolo sunt specificate tipul copertei (broșată sau cartonată), numărul de pagini, anul ediției, ISBN-ul și — la traduceri — traducătorul. Batalia pentru perfect se livrează în ediția afișată, nu în alta. Dacă vânezi o ediție anume dintr-un titlu cu istorie lungă, confruntă ISBN-ul din fișă cu cel căutat: e amprenta unică a ediției.
Cât costă exemplarul Batalia pentru perfect?
28.75 RON cu TVA — prețul cerut acum de librăria parteneră librex.ro, preluat automat din feedul ei. Transportul se calculează la checkout și dispare peste pragul de gratuitate al librăriei; la cărți pragul se atinge din două-trei titluri, așa că lista de lecturi grupată într-o singură comandă e cea mai veche economie a cititorului. Prețul afișat la noi e mereu cel din librărie.
Cum plătesc cartea Batalia pentru perfect?
Pe site-ul librăriei librex.ro, la pasul de plată: card bancar prin procesator securizat sau ramburs la curier — iar unele librării acceptă și vouchere culturale ori carduri cadou proprii. LibrariaVerona.ro stă deoparte de tranzacție: nu îți procesăm plata și nu îți vedem datele. Treaba noastră s-a încheiat când ai găsit cel mai bun preț pentru titlul dorit.
Pot returna Batalia pentru perfect dacă mă răzgândesc?
Da — cărțile se bucură de dreptul general de retur: 14 zile calendaristice de la primire, fără justificare (OUG 34/2014), cu exemplarul în starea în care l-ai primit — nefoiletat până la uzură, fără colțuri îndoite sau însemnări. Excepția clasică a domeniului: produsele audio/video sau software sigilate, odată desigilate, nu se mai returnează. Procedura exactă e în politica librăriei librex.ro.
În cât timp îmi sosește Batalia pentru perfect?
Librăria librex.ro predă coletul curierului de regulă în 24-48 de ore pentru titlurile pe stoc, iar livrarea durează încă 1-3 zile lucrătoare. Cărțile călătoresc bine ambalate, cu colțurile protejate. Atenție la mențiunea „la comandă" sau „în curs de reeditare" din fișa cărții — acolo termenul crește. Pentru cadouri cu dată fixă, comandă cu o săptămână înainte.
Ce fac dacă Batalia pentru perfect sosește cu pagini lipsă sau defecte de tipar?
Defectele de tipar și legătorie — pagini lipsă, duble sau inversate, copertă dezlipită, tipar ilizibil — se rezolvă de librăria librex.ro prin garanția legală de conformitate (Legea 449/2003 + OUG 140/2021): primești exemplar nou sau banii înapoi. Fotografiază defectul, păstrează factura din colet și scrie librăriei. Exemplarele cu defecte de fabricație se înlocuiesc fără discuții — e practica veche a domeniului.
Mai e Batalia pentru perfect în stoc la librărie?
Feedul librăriei librex.ro raportează acum: în stoc — actualizat automat, la fiecare sincronizare. Lumea cărții are propriul ritm al rarității: tirajele se epuizează, iar reeditarea poate întârzia ani sau nu mai vine deloc. Un titlu căutat, aflat pe stoc la preț bun, se cumpără când îl vezi — cărțile așteptate prea mult devin anticariat.
De ce cumpăr Batalia pentru perfect de la librex.ro și nu direct de aici?
Pentru că LibrariaVerona.ro e catalogul de bibliotecă, nu casieria: indexăm rafturile librăriilor partenere ca să găsești orice titlu cu o singură căutare și să vezi cine îl vinde mai ieftin. Exemplarul tău de Batalia pentru perfect stă în depozitul librăriei librex.ro — acolo comanzi, plătești și primești factura cu drepturile tale de cumpărător. La neconcordanțe între noi și librărie, fișa librăriei decide.
Aștept o reducere la Batalia pentru perfect sau îl iau acum?
Socoteala cititorului: prețul de 28.75 RON (sincronizat automat cu feedul librex.ro) poate scădea la următorul târg de carte sau de Black Friday — dar tirajul poate și dispărea până atunci. Bestsellerurile în tiraje mari suportă așteptarea; edițiile speciale și titlurile mai vechi, nu. Orice reducere aplicată de librărie apare aici instant, deci pagina cărții merită un semn de carte.
Cum păstrez Batalia pentru perfect în stare bună ani la rând?
Ca orice bibliotecă respectabilă: raft ferit de soare direct (cotoarele se decolorează iremediabil), încăpere uscată — umezeala ondulează paginile și cheamă mucegaiul — și poziție verticală, cu cărți de statură apropiată alături. Semne de carte în loc de colțuri îndoite, mâini curate în loc de pete de cafea. O carte îngrijită supraviețuiește generațiilor; Batalia pentru perfect nu face excepție.

Alte produse de la librex.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies