Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
LibrariaVerona.ro

Colt Alb

30,45 RON -20%

PRP: 38,06 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la librex.ro
  • Vândut de librex.ro
  • Comandă direct la magazin
Cumpără acum

Economisești 7,61 RON -20%

  • 9 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 36 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Colt Alb

30,45 RON
Cumpără
Povestea clasica a lui Jack London despre Colt Alb, jumatate lup, jumatate caine, prezinta viata acestuia de pe vremea cand era doar un pui pana cand a ajuns caine de sanie si apoi caine de lupta. Traind intr-un mediu ostil, cu niste stapani violenti, pentru Colt Alb fiecare zi era o lupta pentru supravietuire. Cartea exploreaza teme precum natura, relatia om-animal, loialitatea, prietenia, maturizarea si libertatea. Cititorii sunt martorii transformarii si dezvoltarii lui Colt Alb de la un pui inocent la un lider al lupilor. Colt Alb este considerata una dintre cele mai cunoscute si apreciate opere ale lui Jack London si a devenit o carte clasica in literatura pentru tineret. Este o poveste captivanta si plina de invataminte, care a fost adaptata in diverse filme, piese de teatru de-a lungul anilor. Aceasta colectie transforma povesti cunoscute din literatura universala in carti ale caror texte sunt usor de citit. Adaptate pentru trei niveluri (INCEPATORI, AVANSATI, EXPERIMENTATI), cartile abordeaza o multitudine de subiecte in concordanta cu interesul si abilitatile fiecarui segment de cititori. Despre autor: Sarah Courtauld este o autoare britanica cunoscuta pentru lucrarile sale pentru copii si tineri adulti. Ea a scris o varietate de carti, inclusiv romane pentru copii, piese de teatru si lucrari de non-fictiune. Sarah Courtauld este apreciata pentru scriitura sa plina de umor si aventura, care atrage atat copiii, cat si tinerii adulti. Lucrarile ei exploreaza teme precum prietenia, aventura si imaginatia, si sunt populare printre cititorii tineri din intreaga lume.

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 30,45 RON (conform OG 58/2022)

Ultimul an

30,45 30,45 30,45 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Ce ediție primesc dacă comand Colt Alb?
Exact cea descrisă în fișa produsului de la librăria librex.ro: acolo sunt specificate tipul copertei (broșată sau cartonată), numărul de pagini, anul ediției, ISBN-ul și — la traduceri — traducătorul. Colt Alb se livrează în ediția afișată, nu în alta. Dacă vânezi o ediție anume dintr-un titlu cu istorie lungă, confruntă ISBN-ul din fișă cu cel căutat: e amprenta unică a ediției.
Cât costă exemplarul Colt Alb?
30.45 RON cu TVA — prețul cerut acum de librăria parteneră librex.ro, preluat automat din feedul ei. Transportul se calculează la checkout și dispare peste pragul de gratuitate al librăriei; la cărți pragul se atinge din două-trei titluri, așa că lista de lecturi grupată într-o singură comandă e cea mai veche economie a cititorului. Prețul afișat la noi e mereu cel din librărie.
Cum plătesc cartea Colt Alb?
Pe site-ul librăriei librex.ro, la pasul de plată: card bancar prin procesator securizat sau ramburs la curier — iar unele librării acceptă și vouchere culturale ori carduri cadou proprii. LibrariaVerona.ro stă deoparte de tranzacție: nu îți procesăm plata și nu îți vedem datele. Treaba noastră s-a încheiat când ai găsit cel mai bun preț pentru titlul dorit.
Pot returna Colt Alb dacă mă răzgândesc?
Da — cărțile se bucură de dreptul general de retur: 14 zile calendaristice de la primire, fără justificare (OUG 34/2014), cu exemplarul în starea în care l-ai primit — nefoiletat până la uzură, fără colțuri îndoite sau însemnări. Excepția clasică a domeniului: produsele audio/video sau software sigilate, odată desigilate, nu se mai returnează. Procedura exactă e în politica librăriei librex.ro.
În cât timp îmi sosește Colt Alb?
Librăria librex.ro predă coletul curierului de regulă în 24-48 de ore pentru titlurile pe stoc, iar livrarea durează încă 1-3 zile lucrătoare. Cărțile călătoresc bine ambalate, cu colțurile protejate. Atenție la mențiunea „la comandă" sau „în curs de reeditare" din fișa cărții — acolo termenul crește. Pentru cadouri cu dată fixă, comandă cu o săptămână înainte.
Ce fac dacă Colt Alb sosește cu pagini lipsă sau defecte de tipar?
Defectele de tipar și legătorie — pagini lipsă, duble sau inversate, copertă dezlipită, tipar ilizibil — se rezolvă de librăria librex.ro prin garanția legală de conformitate (Legea 449/2003 + OUG 140/2021): primești exemplar nou sau banii înapoi. Fotografiază defectul, păstrează factura din colet și scrie librăriei. Exemplarele cu defecte de fabricație se înlocuiesc fără discuții — e practica veche a domeniului.
Mai e Colt Alb în stoc la librărie?
Feedul librăriei librex.ro raportează acum: în stoc — actualizat automat, la fiecare sincronizare. Lumea cărții are propriul ritm al rarității: tirajele se epuizează, iar reeditarea poate întârzia ani sau nu mai vine deloc. Un titlu căutat, aflat pe stoc la preț bun, se cumpără când îl vezi — cărțile așteptate prea mult devin anticariat.
De ce cumpăr Colt Alb de la librex.ro și nu direct de aici?
Pentru că LibrariaVerona.ro e catalogul de bibliotecă, nu casieria: indexăm rafturile librăriilor partenere ca să găsești orice titlu cu o singură căutare și să vezi cine îl vinde mai ieftin. Exemplarul tău de Colt Alb stă în depozitul librăriei librex.ro — acolo comanzi, plătești și primești factura cu drepturile tale de cumpărător. La neconcordanțe între noi și librărie, fișa librăriei decide.
Aștept o reducere la Colt Alb sau îl iau acum?
Socoteala cititorului: prețul de 30.45 RON (sincronizat automat cu feedul librex.ro) poate scădea la următorul târg de carte sau de Black Friday — dar tirajul poate și dispărea până atunci. Bestsellerurile în tiraje mari suportă așteptarea; edițiile speciale și titlurile mai vechi, nu. Orice reducere aplicată de librărie apare aici instant, deci pagina cărții merită un semn de carte.
Cum păstrez Colt Alb în stare bună ani la rând?
Ca orice bibliotecă respectabilă: raft ferit de soare direct (cotoarele se decolorează iremediabil), încăpere uscată — umezeala ondulează paginile și cheamă mucegaiul — și poziție verticală, cu cărți de statură apropiată alături. Semne de carte în loc de colțuri îndoite, mâini curate în loc de pete de cafea. O carte îngrijită supraviețuiește generațiilor; Colt Alb nu face excepție.

Alte produse de la librex.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies