Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
LibrariaVerona.ro

Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti

26,99 RON -40%

PRP: 44,99 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la litera.ro
  • Vândut de litera.ro
  • Comandă direct la magazin
Adaugă în coș

Economisești 18,00 RON -40%

  • 11 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 46 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti

26,99 RON
Cumpără
Mistere urbane, calatorii fabuloase, dragoste si moarte. O fata este lovita de o masina in fata Universitatii, tocmai in momentul in care isi striga iubitul, iar sunetele care alcatuiesc numele lui fac o fabuloasa calatorie, producand o serie de incidente, pe care spiritul orasului le favorizeaza. O camasa magica, o calatorie in timp, intamplari stranii in Bucurestiul prezent si fanariot. Scris ca un puzzle, volumul contine 11 povestiri autonome, care pe parcurs se dovedesc legate, alcatuind o alta poveste, in planul secund al cartii.   „O atmosfera de mister tentacular, povesti de dragoste si moarte si o noua dovada ca in proza fantastica de azi Doina Rusti nu are egal.“ EMANUELA ILIE „O carte fermecatoare si captivanta, plina de mirodenii vechi si condimente noi. Doina Rusti are, indiscutabil, vocatie de «povestasa».” PAUL CERNAT

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 26,99 RON (conform OG 58/2022)

Evoluție 90 zile:
Max: 44,99 Min: 15,75

Ultimul an

15,75 30,37 44,99 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Ce ediție primesc dacă comand Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti?
Exact cea descrisă în fișa produsului de la librăria litera.ro: acolo sunt specificate tipul copertei (broșată sau cartonată), numărul de pagini, anul ediției, ISBN-ul și — la traduceri — traducătorul. Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti se livrează în ediția afișată, nu în alta. Dacă vânezi o ediție anume dintr-un titlu cu istorie lungă, confruntă ISBN-ul din fișă cu cel căutat: e amprenta unică a ediției.
Cât costă exemplarul Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti?
26.99 RON cu TVA — prețul cerut acum de librăria parteneră litera.ro, preluat automat din feedul ei. Transportul se calculează la checkout și dispare peste pragul de gratuitate al librăriei; la cărți pragul se atinge din două-trei titluri, așa că lista de lecturi grupată într-o singură comandă e cea mai veche economie a cititorului. Prețul afișat la noi e mereu cel din librărie.
Cum plătesc cartea Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti?
Pe site-ul librăriei litera.ro, la pasul de plată: card bancar prin procesator securizat sau ramburs la curier — iar unele librării acceptă și vouchere culturale ori carduri cadou proprii. LibrariaVerona.ro stă deoparte de tranzacție: nu îți procesăm plata și nu îți vedem datele. Treaba noastră s-a încheiat când ai găsit cel mai bun preț pentru titlul dorit.
Pot returna Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti dacă mă răzgândesc?
Da — cărțile se bucură de dreptul general de retur: 14 zile calendaristice de la primire, fără justificare (OUG 34/2014), cu exemplarul în starea în care l-ai primit — nefoiletat până la uzură, fără colțuri îndoite sau însemnări. Excepția clasică a domeniului: produsele audio/video sau software sigilate, odată desigilate, nu se mai returnează. Procedura exactă e în politica librăriei litera.ro.
În cât timp îmi sosește Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti?
Librăria litera.ro predă coletul curierului de regulă în 24-48 de ore pentru titlurile pe stoc, iar livrarea durează încă 1-3 zile lucrătoare. Cărțile călătoresc bine ambalate, cu colțurile protejate. Atenție la mențiunea „la comandă" sau „în curs de reeditare" din fișa cărții — acolo termenul crește. Pentru cadouri cu dată fixă, comandă cu o săptămână înainte.
Ce fac dacă Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti sosește cu pagini lipsă sau defecte de tipar?
Defectele de tipar și legătorie — pagini lipsă, duble sau inversate, copertă dezlipită, tipar ilizibil — se rezolvă de librăria litera.ro prin garanția legală de conformitate (Legea 449/2003 + OUG 140/2021): primești exemplar nou sau banii înapoi. Fotografiază defectul, păstrează factura din colet și scrie librăriei. Exemplarele cu defecte de fabricație se înlocuiesc fără discuții — e practica veche a domeniului.
Mai e Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti în stoc la librărie?
Feedul librăriei litera.ro raportează acum: în stoc — actualizat automat, la fiecare sincronizare. Lumea cărții are propriul ritm al rarității: tirajele se epuizează, iar reeditarea poate întârzia ani sau nu mai vine deloc. Un titlu căutat, aflat pe stoc la preț bun, se cumpără când îl vezi — cărțile așteptate prea mult devin anticariat.
De ce cumpăr Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti de la litera.ro și nu direct de aici?
Pentru că LibrariaVerona.ro e catalogul de bibliotecă, nu casieria: indexăm rafturile librăriilor partenere ca să găsești orice titlu cu o singură căutare și să vezi cine îl vinde mai ieftin. Exemplarul tău de Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti stă în depozitul librăriei litera.ro — acolo comanzi, plătești și primești factura cu drepturile tale de cumpărător. La neconcordanțe între noi și librărie, fișa librăriei decide.
Aștept o reducere la Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti sau îl iau acum?
Socoteala cititorului: prețul de 26.99 RON (sincronizat automat cu feedul litera.ro) poate scădea la următorul târg de carte sau de Black Friday — dar tirajul poate și dispărea până atunci. Bestsellerurile în tiraje mari suportă așteptarea; edițiile speciale și titlurile mai vechi, nu. Orice reducere aplicată de librărie apare aici instant, deci pagina cărții merită un semn de carte.
Cum păstrez Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti în stare bună ani la rând?
Ca orice bibliotecă respectabilă: raft ferit de soare direct (cotoarele se decolorează iremediabil), încăpere uscată — umezeala ondulează paginile și cheamă mucegaiul — și poziție verticală, cu cărți de statură apropiată alături. Semne de carte în loc de colțuri îndoite, mâini curate în loc de pete de cafea. O carte îngrijită supraviețuiește generațiilor; Camasa in carouri si alte 10 intamplari din Bucuresti nu face excepție.

Alte produse de la litera.ro

Produse similare

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies