Nunta unui spion regal
9,00 RON
-70%
PRP: 29,99 RON
Cel mai mic preț din ultimele 30 zile
- În stoc la litera.ro
- Vândut de litera.ro
- Comandă direct la magazin
Vezi oferta la litera.ro
Economisești 20,99 RON -70%
- 3 persoane urmăresc acest produs
- Comandat de 40 ori în ultimele 7 zile
- Produs 100% original
Nunta unui spion regal
9,00 RON
Capitanul William Endicott, un erou de razboi intors in plina glorie de la Waterloo, spera sa-si cladeasca o viata linistita si o cariera care sa stearga stigmatul originii lui de bastard al ducelui de York. Dar planurile ii sunt date cu totul peste cap cand este chemat de tatal sau pentru a investiga un posibil complot de asasinat. Lui Will nu-i vine sa creada ca suspecta este inocenta si frumoa sa Evelyn Whitney fosta lui iubita, caci nu o vede a fi in stare de o asemenea fapta. Dar, pe de alta parte, constata ca totul s-a schimbat la Evie – in afara de reactia plina de pasiune pe care inca o provoaca. Cand Will reapare in viata ei dupa ce a parasit-o cu ani in urma, Eve nu stie daca trebuie sa-l respinga ori sa cada din nou in bratele celui pe care l-a iubit toata viata. Dar prinsa intr-o situatie compromitatoare alaturi de chipesul capitan, este obligata sa accepte cererea in casatorie a acestui barbat in care nici nu poate avea incredere, dar caruia nici nu-i poate rezista – ajungand totodata in mijlocul unei conspiratii mortale… ”Vanessa Kelly combina dialogul amuzant, surprizele incantatoare si ritmul armonios pentru a ne oferi un succes garantat.” Publishers Weekly Vanessa Kelly este o autoare contemporana foarte apreciata, care a fost numita de Booklist una dintre ”noile stele ale romanelor de dragoste istorice”. Cartile sale plasate in perioada Regentei au castigat importante premii al genului, printre care si prestigiosul Maggie Award.
Încă nu există recenzii pentru acest produs.
Lasă o recenzie
Istoric preț
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 9,00 RON (conform OG 58/2022)
Evoluție 90 zile:
Max: 19,49
Min: 7,50
Ultimul an
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.
Întrebări frecvente
Ce ediție primesc dacă comand Nunta unui spion regal?
Exact cea descrisă în fișa produsului de la librăria litera.ro: acolo sunt specificate tipul copertei (broșată sau cartonată), numărul de pagini, anul ediției, ISBN-ul și — la traduceri — traducătorul. Nunta unui spion regal se livrează în ediția afișată, nu în alta. Dacă vânezi o ediție anume dintr-un titlu cu istorie lungă, confruntă ISBN-ul din fișă cu cel căutat: e amprenta unică a ediției.
Cât costă exemplarul Nunta unui spion regal?
9.00 RON cu TVA — prețul cerut acum de librăria parteneră litera.ro, preluat automat din feedul ei. Transportul se calculează la checkout și dispare peste pragul de gratuitate al librăriei; la cărți pragul se atinge din două-trei titluri, așa că lista de lecturi grupată într-o singură comandă e cea mai veche economie a cititorului. Prețul afișat la noi e mereu cel din librărie.
Cum plătesc cartea Nunta unui spion regal?
Pe site-ul librăriei litera.ro, la pasul de plată: card bancar prin procesator securizat sau ramburs la curier — iar unele librării acceptă și vouchere culturale ori carduri cadou proprii. LibrariaVerona.ro stă deoparte de tranzacție: nu îți procesăm plata și nu îți vedem datele. Treaba noastră s-a încheiat când ai găsit cel mai bun preț pentru titlul dorit.
Pot returna Nunta unui spion regal dacă mă răzgândesc?
Da — cărțile se bucură de dreptul general de retur: 14 zile calendaristice de la primire, fără justificare (OUG 34/2014), cu exemplarul în starea în care l-ai primit — nefoiletat până la uzură, fără colțuri îndoite sau însemnări. Excepția clasică a domeniului: produsele audio/video sau software sigilate, odată desigilate, nu se mai returnează. Procedura exactă e în politica librăriei litera.ro.
În cât timp îmi sosește Nunta unui spion regal?
Librăria litera.ro predă coletul curierului de regulă în 24-48 de ore pentru titlurile pe stoc, iar livrarea durează încă 1-3 zile lucrătoare. Cărțile călătoresc bine ambalate, cu colțurile protejate. Atenție la mențiunea „la comandă" sau „în curs de reeditare" din fișa cărții — acolo termenul crește. Pentru cadouri cu dată fixă, comandă cu o săptămână înainte.
Ce fac dacă Nunta unui spion regal sosește cu pagini lipsă sau defecte de tipar?
Defectele de tipar și legătorie — pagini lipsă, duble sau inversate, copertă dezlipită, tipar ilizibil — se rezolvă de librăria litera.ro prin garanția legală de conformitate (Legea 449/2003 + OUG 140/2021): primești exemplar nou sau banii înapoi. Fotografiază defectul, păstrează factura din colet și scrie librăriei. Exemplarele cu defecte de fabricație se înlocuiesc fără discuții — e practica veche a domeniului.
Mai e Nunta unui spion regal în stoc la librărie?
Feedul librăriei litera.ro raportează acum: în stoc — actualizat automat, la fiecare sincronizare. Lumea cărții are propriul ritm al rarității: tirajele se epuizează, iar reeditarea poate întârzia ani sau nu mai vine deloc. Un titlu căutat, aflat pe stoc la preț bun, se cumpără când îl vezi — cărțile așteptate prea mult devin anticariat.
De ce cumpăr Nunta unui spion regal de la litera.ro și nu direct de aici?
Pentru că LibrariaVerona.ro e catalogul de bibliotecă, nu casieria: indexăm rafturile librăriilor partenere ca să găsești orice titlu cu o singură căutare și să vezi cine îl vinde mai ieftin. Exemplarul tău de Nunta unui spion regal stă în depozitul librăriei litera.ro — acolo comanzi, plătești și primești factura cu drepturile tale de cumpărător. La neconcordanțe între noi și librărie, fișa librăriei decide.
Aștept o reducere la Nunta unui spion regal sau îl iau acum?
Socoteala cititorului: prețul de 9.00 RON (sincronizat automat cu feedul litera.ro) poate scădea la următorul târg de carte sau de Black Friday — dar tirajul poate și dispărea până atunci. Bestsellerurile în tiraje mari suportă așteptarea; edițiile speciale și titlurile mai vechi, nu. Orice reducere aplicată de librărie apare aici instant, deci pagina cărții merită un semn de carte.
Cum păstrez Nunta unui spion regal în stare bună ani la rând?
Ca orice bibliotecă respectabilă: raft ferit de soare direct (cotoarele se decolorează iremediabil), încăpere uscată — umezeala ondulează paginile și cheamă mucegaiul — și poziție verticală, cu cărți de statură apropiată alături. Semne de carte în loc de colțuri îndoite, mâini curate în loc de pete de cafea. O carte îngrijită supraviețuiește generațiilor; Nunta unui spion regal nu face excepție.
Alte produse de la litera.ro
Popular
Fără imagine
-40%
Popular
Fără imagine
-60%
Popular
Fără imagine
-60%
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-50%
Popular
Fără imagine
-15%
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-35%
Fără imagine
-38%
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Produse similare
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-5%
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
-25%
Fără imagine
-5%
Fără imagine
Fără imagine