Nu cred in astrologie
33,75 RON
-55%
PRP: 74,99 RON
Cel mai mic preț din ultimele 30 zile
- În stoc la litera.ro
- Vândut de litera.ro
- Comandă direct la magazin
Adaugă în coș
Economisești 41,24 RON -55%
- 9 persoane urmăresc acest produs
- Comandat de 36 ori în ultimele 7 zile
- Produs 100% original
Nu cred in astrologie
33,75 RON
Un ghid accesibil pentru a te calauzi in tainele transformatoare ale astrologiei, de catre renumita psihoterapeuta si astrologa Debra Silverman Intr-o lume haotica si divizata, Debra Silverman introduce astrologia ca remediu pentru acceptarea naturii noastre umane – idiosincraziile si dilemele sale. Prin aplicarea psihoterapiei si astrologiei deopotriva, acest ghid inovator le ofera cititorilor instrumente care ii elibereaza de judecata de sine, critica interioara, negativitate si neintelegeri. Fiecare zodie se lupta cu probleme psihologice. Intelegand subiectele unice legate de semnul zodiacal, nu este de mirare ca te simti ciudat. Faptul de a invata sa accepti cine esti si sa te iubesti neconditionat prin prisma astrologiei se afla in inima acestei carti. Debra Silverman iti arata cum sa te indepartezi de framantarile egoului tau si sa te observi cu obiectivitatea calma a sufletului. Vei invata sa iubesti ceea ce vezi – nu doar cele mai bune calitati ale tale, ci totul despre tine, in calatoria spre calea cea dreapta a personalitatii tale. Mai presus de toate, vei ajunge sa cultivi compasiune pentru toate celelalte semne ale zodiacului. Vei descoperi semnificatia Soarelui, a Lunii, a lui Mercur si Saturn, precum si importanta ascendentului. Folosind metoda Debrei, care impleteste intelepciunea astrologiei cu cea a psihologiei, cititorii isi vor aminti adevarul expresiei sufletului lor, vazut prin lentila iubirii de sine, indiferent daca sunt sunt sceptici sau adepti fideli ai limbajului astrelor. „Am sentimentul ca aceasta carte a fost scrisa pentru mine. In cea mai mare parte a vietii mele, m-am mandrit cu faptul ca nu cred in astrologie. Si asta nu din cauza ca as fi vreun reductionist materialist care crede ca totul este pseudostiinta. Port chiar acum un cristal in buzunar!” AUBREY MARCUS „O bijuterie inestimabila (...), o lectura esentiala pentru vremurile pe care le traim.” COLETTE BARON-REID DEBRA SILVERMAN are o diploma de licenta in psihologie si dans de la Universitatea York si un masterat in psihologie clinica de la Universitatea Antioch. In ultimii peste 45 de ani de experienta profesionala si practica privata, ea a ajutat mii de persoane sa obtina sanatate emotionala si intelepciune pe baza personalitatii lor unice si a celor patru elemente: apa, aer, pamant si foc. Desi nu a propus o abordare unica, Debra a dezvoltat un model psihologic-spiritual original, ce imbina specializarea in astrologie ezoterica (centrata pe suflet) cu educatia sa aprofundata in psihologie pentru a-i ajuta pe cei care trec prin schimbari majore in viata, in special in situatii de criza. Ea isi concepe abordarea terapeutica personalizata pentru fiecare individ, folosind astrologia si psihologia ca pe un intreg magic, centrat pe vindecare. Debra este gazda podcastului I Don’t Believe in Astrology. Ea este, de asemenea, autoarea cartii The Missing Element: Inspiring Compassion for the Human Condition (Findhorn Press) si, totodata, fondatoarea unei scoli care a format mai mult de 4 000 de persoane in astrologie. Printre clientii sai se numara celebritati precum Sting, Madonna, Jennifer Aniston sau Shailene Woodley. Mii de studenti au participat la cursuri, seminarii si traininguri prin intermediul scolii sale online, Debra Silverman Astrology. Pentru mai multe informatii, acceseaza: https://debrasilvermanastrology.com
Încă nu există recenzii pentru acest produs.
Lasă o recenzie
Istoric preț
Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 33,75 RON (conform OG 58/2022)
Evoluție 90 zile:
Max: 48,74
Min: 18,75
Ultimul an
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.
Întrebări frecvente
Ce ediție primesc dacă comand Nu cred in astrologie?
Exact cea descrisă în fișa produsului de la librăria litera.ro: acolo sunt specificate tipul copertei (broșată sau cartonată), numărul de pagini, anul ediției, ISBN-ul și — la traduceri — traducătorul. Nu cred in astrologie se livrează în ediția afișată, nu în alta. Dacă vânezi o ediție anume dintr-un titlu cu istorie lungă, confruntă ISBN-ul din fișă cu cel căutat: e amprenta unică a ediției.
Cât costă exemplarul Nu cred in astrologie?
33.75 RON cu TVA — prețul cerut acum de librăria parteneră litera.ro, preluat automat din feedul ei. Transportul se calculează la checkout și dispare peste pragul de gratuitate al librăriei; la cărți pragul se atinge din două-trei titluri, așa că lista de lecturi grupată într-o singură comandă e cea mai veche economie a cititorului. Prețul afișat la noi e mereu cel din librărie.
Cum plătesc cartea Nu cred in astrologie?
Pe site-ul librăriei litera.ro, la pasul de plată: card bancar prin procesator securizat sau ramburs la curier — iar unele librării acceptă și vouchere culturale ori carduri cadou proprii. LibrariaVerona.ro stă deoparte de tranzacție: nu îți procesăm plata și nu îți vedem datele. Treaba noastră s-a încheiat când ai găsit cel mai bun preț pentru titlul dorit.
Pot returna Nu cred in astrologie dacă mă răzgândesc?
Da — cărțile se bucură de dreptul general de retur: 14 zile calendaristice de la primire, fără justificare (OUG 34/2014), cu exemplarul în starea în care l-ai primit — nefoiletat până la uzură, fără colțuri îndoite sau însemnări. Excepția clasică a domeniului: produsele audio/video sau software sigilate, odată desigilate, nu se mai returnează. Procedura exactă e în politica librăriei litera.ro.
În cât timp îmi sosește Nu cred in astrologie?
Librăria litera.ro predă coletul curierului de regulă în 24-48 de ore pentru titlurile pe stoc, iar livrarea durează încă 1-3 zile lucrătoare. Cărțile călătoresc bine ambalate, cu colțurile protejate. Atenție la mențiunea „la comandă" sau „în curs de reeditare" din fișa cărții — acolo termenul crește. Pentru cadouri cu dată fixă, comandă cu o săptămână înainte.
Ce fac dacă Nu cred in astrologie sosește cu pagini lipsă sau defecte de tipar?
Defectele de tipar și legătorie — pagini lipsă, duble sau inversate, copertă dezlipită, tipar ilizibil — se rezolvă de librăria litera.ro prin garanția legală de conformitate (Legea 449/2003 + OUG 140/2021): primești exemplar nou sau banii înapoi. Fotografiază defectul, păstrează factura din colet și scrie librăriei. Exemplarele cu defecte de fabricație se înlocuiesc fără discuții — e practica veche a domeniului.
Mai e Nu cred in astrologie în stoc la librărie?
Feedul librăriei litera.ro raportează acum: în stoc — actualizat automat, la fiecare sincronizare. Lumea cărții are propriul ritm al rarității: tirajele se epuizează, iar reeditarea poate întârzia ani sau nu mai vine deloc. Un titlu căutat, aflat pe stoc la preț bun, se cumpără când îl vezi — cărțile așteptate prea mult devin anticariat.
De ce cumpăr Nu cred in astrologie de la litera.ro și nu direct de aici?
Pentru că LibrariaVerona.ro e catalogul de bibliotecă, nu casieria: indexăm rafturile librăriilor partenere ca să găsești orice titlu cu o singură căutare și să vezi cine îl vinde mai ieftin. Exemplarul tău de Nu cred in astrologie stă în depozitul librăriei litera.ro — acolo comanzi, plătești și primești factura cu drepturile tale de cumpărător. La neconcordanțe între noi și librărie, fișa librăriei decide.
Aștept o reducere la Nu cred in astrologie sau îl iau acum?
Socoteala cititorului: prețul de 33.75 RON (sincronizat automat cu feedul litera.ro) poate scădea la următorul târg de carte sau de Black Friday — dar tirajul poate și dispărea până atunci. Bestsellerurile în tiraje mari suportă așteptarea; edițiile speciale și titlurile mai vechi, nu. Orice reducere aplicată de librărie apare aici instant, deci pagina cărții merită un semn de carte.
Cum păstrez Nu cred in astrologie în stare bună ani la rând?
Ca orice bibliotecă respectabilă: raft ferit de soare direct (cotoarele se decolorează iremediabil), încăpere uscată — umezeala ondulează paginile și cheamă mucegaiul — și poziție verticală, cu cărți de statură apropiată alături. Semne de carte în loc de colțuri îndoite, mâini curate în loc de pete de cafea. O carte îngrijită supraviețuiește generațiilor; Nu cred in astrologie nu face excepție.
Alte produse de la litera.ro
Popular
Fără imagine
-40%
Popular
Fără imagine
-60%
Popular
Fără imagine
-60%
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-50%
Popular
Fără imagine
-15%
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-35%
Fără imagine
-38%
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Produse similare
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-20%
Popular
Fără imagine
-20%
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
-20%
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine