Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
LibrariaVerona.ro

Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult

36,00 RON -70%

PRP: 119,99 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la litera.ro
  • Vândut de litera.ro
  • Comandă direct la magazin
Adaugă în coș

Economisești 83,99 RON -70%

  • 2 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 23 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult

36,00 RON
Cumpără
Autorul de bestselleruri New York Times Dan Lyons va spune – si sa nu intelegeti gresit – ca trebuie cu adevarat sa taceti dracului din gura! Lumea noastra zgomotoasa ne-a invatat sa credem ca aceia dintre noi care au ultimul cuvant castiga, cand de fapt cei care stiu cand sa taca detin cu adevarat puterea. Iata cartea care descatuseaza aceasta putere si care iti va schimba viata, eliberandu-te pentru a te concentra pe ceea ce conteaza. Lyons combina stiinta comportamentala cu sfaturi practice despre cum sa comunici cu intentie, sa gandesti critic si sa iti deschizi mintea si urechile fata de lumea din jur. Vorbeste mai putin, obtine mai mult. Despre asta este vorba in Puterea de a pastra tacerea. Plina de solutii, de informatii si greu de lasat din mana, Puterea de a pastra tacerea ne ofera instrumentele pentru a deveni mai buni, fie ca e vorba de serviciu, de acasa, online sau in cele mai de pret relatii ale noastre. Pentru ca, la urma urmelor, esti ceea ce vorbesti. Asa ca trageti aer adanc in piept, dati pagina si schimbati-va in tacere viata.   „Citeste aceasta carte – seful tau iti va multumi. Partenerul iti va multumi. Si iti vei multumi si tu! O buna comunicare nu este evaluata de catre vorbitor, ci de catre cel care asculta. Cum poti sa stii ce aude cel de langa tine? Incepe prin a TDDG! Pentru majoritatea este mai simplu de zis decat de facut. Dan Lyons iti va explica cum sa procedezi si de ce acest lucru iti va imbunatati relatia de la serviciu si de acasa.” Kim Scott, autorul cartii Radical Candor, bestseller New York Times „Lyons spulbera zgomotul chiar in timp ce il critica. Oportun, inteligent si important. Trebuie sa spun mai multe? (Probabil ca nu.)” David Litt, fost autor de discursuri pentru presedintele Barack Obama „Puterea de a pastra tacerea ne invata ceea ce trebuie sa invatam cu totii: cum sa ascultam, sa facem pauze si sa vorbim. Cum sa comunicam cu intentie si forta. Cartea iti deschide mintea inchizandu-ti gura. As putea continua, dar am sa tac.” Aaron James, autor al Assholes: A Theory, bestseller New York Times   DAN LYONS este autor al Disrupted: My Adventures in the Startup Bubble, o carte de memorii devenita bestseller New York Times, si al Lab Rats: How Silicon Valley Made Work Miserable for the Rest of Us. A fost scenarist pentru seria de comedie HBO Silicon Valley. Ca jurnalist, a petrecut un deceniu acoperind subiectul Silicon Valley pentru Forbes, a scris articole despre tehnologie in Newsweek si a fost colaborator al publicatiilor Fortune, New York Times, Wired, Vanity Fair si New Yorker.

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 36,00 RON (conform OG 58/2022)

Evoluție 90 zile:
Max: 77,99 Min: 18,00

Ultimul an

18,00 69,00 119,99 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Ce ediție primesc dacă comand Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult?
Exact cea descrisă în fișa produsului de la librăria litera.ro: acolo sunt specificate tipul copertei (broșată sau cartonată), numărul de pagini, anul ediției, ISBN-ul și — la traduceri — traducătorul. Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult se livrează în ediția afișată, nu în alta. Dacă vânezi o ediție anume dintr-un titlu cu istorie lungă, confruntă ISBN-ul din fișă cu cel căutat: e amprenta unică a ediției.
Cât costă exemplarul Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult?
36.00 RON cu TVA — prețul cerut acum de librăria parteneră litera.ro, preluat automat din feedul ei. Transportul se calculează la checkout și dispare peste pragul de gratuitate al librăriei; la cărți pragul se atinge din două-trei titluri, așa că lista de lecturi grupată într-o singură comandă e cea mai veche economie a cititorului. Prețul afișat la noi e mereu cel din librărie.
Cum plătesc cartea Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult?
Pe site-ul librăriei litera.ro, la pasul de plată: card bancar prin procesator securizat sau ramburs la curier — iar unele librării acceptă și vouchere culturale ori carduri cadou proprii. LibrariaVerona.ro stă deoparte de tranzacție: nu îți procesăm plata și nu îți vedem datele. Treaba noastră s-a încheiat când ai găsit cel mai bun preț pentru titlul dorit.
Pot returna Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult dacă mă răzgândesc?
Da — cărțile se bucură de dreptul general de retur: 14 zile calendaristice de la primire, fără justificare (OUG 34/2014), cu exemplarul în starea în care l-ai primit — nefoiletat până la uzură, fără colțuri îndoite sau însemnări. Excepția clasică a domeniului: produsele audio/video sau software sigilate, odată desigilate, nu se mai returnează. Procedura exactă e în politica librăriei litera.ro.
În cât timp îmi sosește Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult?
Librăria litera.ro predă coletul curierului de regulă în 24-48 de ore pentru titlurile pe stoc, iar livrarea durează încă 1-3 zile lucrătoare. Cărțile călătoresc bine ambalate, cu colțurile protejate. Atenție la mențiunea „la comandă" sau „în curs de reeditare" din fișa cărții — acolo termenul crește. Pentru cadouri cu dată fixă, comandă cu o săptămână înainte.
Ce fac dacă Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult sosește cu pagini lipsă sau defecte de tipar?
Defectele de tipar și legătorie — pagini lipsă, duble sau inversate, copertă dezlipită, tipar ilizibil — se rezolvă de librăria litera.ro prin garanția legală de conformitate (Legea 449/2003 + OUG 140/2021): primești exemplar nou sau banii înapoi. Fotografiază defectul, păstrează factura din colet și scrie librăriei. Exemplarele cu defecte de fabricație se înlocuiesc fără discuții — e practica veche a domeniului.
Mai e Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult în stoc la librărie?
Feedul librăriei litera.ro raportează acum: în stoc — actualizat automat, la fiecare sincronizare. Lumea cărții are propriul ritm al rarității: tirajele se epuizează, iar reeditarea poate întârzia ani sau nu mai vine deloc. Un titlu căutat, aflat pe stoc la preț bun, se cumpără când îl vezi — cărțile așteptate prea mult devin anticariat.
De ce cumpăr Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult de la litera.ro și nu direct de aici?
Pentru că LibrariaVerona.ro e catalogul de bibliotecă, nu casieria: indexăm rafturile librăriilor partenere ca să găsești orice titlu cu o singură căutare și să vezi cine îl vinde mai ieftin. Exemplarul tău de Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult stă în depozitul librăriei litera.ro — acolo comanzi, plătești și primești factura cu drepturile tale de cumpărător. La neconcordanțe între noi și librărie, fișa librăriei decide.
Aștept o reducere la Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult sau îl iau acum?
Socoteala cititorului: prețul de 36.00 RON (sincronizat automat cu feedul litera.ro) poate scădea la următorul târg de carte sau de Black Friday — dar tirajul poate și dispărea până atunci. Bestsellerurile în tiraje mari suportă așteptarea; edițiile speciale și titlurile mai vechi, nu. Orice reducere aplicată de librărie apare aici instant, deci pagina cărții merită un semn de carte.
Cum păstrez Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult în stare bună ani la rând?
Ca orice bibliotecă respectabilă: raft ferit de soare direct (cotoarele se decolorează iremediabil), încăpere uscată — umezeala ondulează paginile și cheamă mucegaiul — și poziție verticală, cu cărți de statură apropiată alături. Semne de carte în loc de colțuri îndoite, mâini curate în loc de pete de cafea. O carte îngrijită supraviețuiește generațiilor; Puterea de a pastra tacerea intr-o lume in care se vorbeste prea mult nu face excepție.

Alte produse de la litera.ro

Produse similare

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies