Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
LibrariaVerona.ro

Învață să visezi

10,50 RON -65%

PRP: 29,99 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la litera.ro
  • Vândut de litera.ro
  • Comandă direct la magazin
Vezi oferta la litera.ro

Economisești 19,49 RON -65%

  • 6 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 32 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Învață să visezi

10,50 RON
Cumpără
Fara un ban in buzunar, fara slujba, cu masina stricata si un copil de cinci ani de care trebuie sa aiba grija, poate ca oricui viata i s-ar fi parut imposibil de grea. Si totusi… Rachel Stone, o vaduva hotarata cu un caracter puternic, a invatat ca trebuie sa lupte, in ciuda trecutului sau scandalos si a orasului in care a avut curajul sa se intoarca, desi este constienta ca toata lumea o uraste.  Ramas cu inima franta dupa ce sotia si fiul sau au fost ucisi intr-un accident stupid, si fara meseria de medic veterinar pe care nu mai are nici un imbold sa o practice, cu o afacere pe care o detesta si o familie care il trateaza ca pe un infirm, Gabe Bonner doarme cu pistolul pe noptiera asteptand momentul in care va putea face gestul final. Nu vrea decat sa fie lasat in pace de toata lumea si cu atat mai mult de femeia frumoasa si neinfricata, cu limba ascutita si atitudine, care apare de nicaieri sa-i invadeze proprietatea si viata.  Intre barbatul care a uitat ce inseamna tandretea si femeia care nu mai are nimic de pierdut nu poate exista decat o relatie cu scantei. Insa cei doi vor porni impreuna intr-o calatorie de vindecare si regasire catre un loc unde, prin puterea magica a iubirii, vor afla ca unele visuri chiar se implinesc.    Susan Elizabeth Phillips a scris 23 de romane traduse in 30 de limbi si aparute pe lista de bestselleruri din New York Times, Publisher’s Weekly si USA Today. A primit 4 premii RITA pentru „Cel mai bun roman“, precum si Premiul pentru intreaga activitate din partea Romantic Times.

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 10,50 RON (conform OG 58/2022)

Evoluție 90 zile:
Max: 19,49 Min: 6,00

Ultimul an

6,00 17,99 29,99 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Ce ediție primesc dacă comand Învață să visezi?
Exact cea descrisă în fișa produsului de la librăria litera.ro: acolo sunt specificate tipul copertei (broșată sau cartonată), numărul de pagini, anul ediției, ISBN-ul și — la traduceri — traducătorul. Învață să visezi se livrează în ediția afișată, nu în alta. Dacă vânezi o ediție anume dintr-un titlu cu istorie lungă, confruntă ISBN-ul din fișă cu cel căutat: e amprenta unică a ediției.
Cât costă exemplarul Învață să visezi?
10.50 RON cu TVA — prețul cerut acum de librăria parteneră litera.ro, preluat automat din feedul ei. Transportul se calculează la checkout și dispare peste pragul de gratuitate al librăriei; la cărți pragul se atinge din două-trei titluri, așa că lista de lecturi grupată într-o singură comandă e cea mai veche economie a cititorului. Prețul afișat la noi e mereu cel din librărie.
Cum plătesc cartea Învață să visezi?
Pe site-ul librăriei litera.ro, la pasul de plată: card bancar prin procesator securizat sau ramburs la curier — iar unele librării acceptă și vouchere culturale ori carduri cadou proprii. LibrariaVerona.ro stă deoparte de tranzacție: nu îți procesăm plata și nu îți vedem datele. Treaba noastră s-a încheiat când ai găsit cel mai bun preț pentru titlul dorit.
Pot returna Învață să visezi dacă mă răzgândesc?
Da — cărțile se bucură de dreptul general de retur: 14 zile calendaristice de la primire, fără justificare (OUG 34/2014), cu exemplarul în starea în care l-ai primit — nefoiletat până la uzură, fără colțuri îndoite sau însemnări. Excepția clasică a domeniului: produsele audio/video sau software sigilate, odată desigilate, nu se mai returnează. Procedura exactă e în politica librăriei litera.ro.
În cât timp îmi sosește Învață să visezi?
Librăria litera.ro predă coletul curierului de regulă în 24-48 de ore pentru titlurile pe stoc, iar livrarea durează încă 1-3 zile lucrătoare. Cărțile călătoresc bine ambalate, cu colțurile protejate. Atenție la mențiunea „la comandă" sau „în curs de reeditare" din fișa cărții — acolo termenul crește. Pentru cadouri cu dată fixă, comandă cu o săptămână înainte.
Ce fac dacă Învață să visezi sosește cu pagini lipsă sau defecte de tipar?
Defectele de tipar și legătorie — pagini lipsă, duble sau inversate, copertă dezlipită, tipar ilizibil — se rezolvă de librăria litera.ro prin garanția legală de conformitate (Legea 449/2003 + OUG 140/2021): primești exemplar nou sau banii înapoi. Fotografiază defectul, păstrează factura din colet și scrie librăriei. Exemplarele cu defecte de fabricație se înlocuiesc fără discuții — e practica veche a domeniului.
Mai e Învață să visezi în stoc la librărie?
Feedul librăriei litera.ro raportează acum: în stoc — actualizat automat, la fiecare sincronizare. Lumea cărții are propriul ritm al rarității: tirajele se epuizează, iar reeditarea poate întârzia ani sau nu mai vine deloc. Un titlu căutat, aflat pe stoc la preț bun, se cumpără când îl vezi — cărțile așteptate prea mult devin anticariat.
De ce cumpăr Învață să visezi de la litera.ro și nu direct de aici?
Pentru că LibrariaVerona.ro e catalogul de bibliotecă, nu casieria: indexăm rafturile librăriilor partenere ca să găsești orice titlu cu o singură căutare și să vezi cine îl vinde mai ieftin. Exemplarul tău de Învață să visezi stă în depozitul librăriei litera.ro — acolo comanzi, plătești și primești factura cu drepturile tale de cumpărător. La neconcordanțe între noi și librărie, fișa librăriei decide.
Aștept o reducere la Învață să visezi sau îl iau acum?
Socoteala cititorului: prețul de 10.50 RON (sincronizat automat cu feedul litera.ro) poate scădea la următorul târg de carte sau de Black Friday — dar tirajul poate și dispărea până atunci. Bestsellerurile în tiraje mari suportă așteptarea; edițiile speciale și titlurile mai vechi, nu. Orice reducere aplicată de librărie apare aici instant, deci pagina cărții merită un semn de carte.
Cum păstrez Învață să visezi în stare bună ani la rând?
Ca orice bibliotecă respectabilă: raft ferit de soare direct (cotoarele se decolorează iremediabil), încăpere uscată — umezeala ondulează paginile și cheamă mucegaiul — și poziție verticală, cu cărți de statură apropiată alături. Semne de carte în loc de colțuri îndoite, mâini curate în loc de pete de cafea. O carte îngrijită supraviețuiește generațiilor; Învață să visezi nu face excepție.

Alte produse de la litera.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies