Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
LibrariaVerona.ro

Principii ortodoxe de crestere a copiilor

33,30 RON -10%

PRP: 37,00 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la librex.ro
  • Vândut de librex.ro
  • Comandă direct la magazin
Adaugă în coș

Economisești 3,70 RON -10%

  • 2 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 43 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Principii ortodoxe de crestere a copiilor

33,30 RON
Cumpără
Dragostea nu-l rasfata pe copil si nici nu ii face viata usoara. Dragostea se manifesta prin asceza reala de a rezista ispitei cedarii sau enervarii si de a stabili limite clare si sistematice, ramanand totodata de partea copilului. - Philip Mamalakis Philip Mamalakis, lector al Institutului Teologic Grec Ortodox ,,Holy Cross din Boston, unde tine cursul de ingrijire pastorala, este teolog si psiholog, detinator al unui doctorat in dezvoltarea copilului si relatiile familiale, cu specializare in casatorie si terapia de familie. Cartea de fata, rod a peste douazeci de ani de experienta profesionala si parentala, este una dintre lucrarile pe care si le doreste in biblioteca orice parinte care intampina probleme in relatiile cu copiii sai si in cresterea acestora. Stilul de expunere lucid, logic si excelent organizat al psihologului si profesorului se imbina desavarsit in aceasta lucrare cu caldura credintei, cu dragostea si jertfel-nicia de parinte a sapte copii, care stie nu din auzite ce inseamna nevointa educarii pentru Imparatia lui Dumnezeu. Philip Mamalakis - detinator al unui masterat in teologie si al unui doctorat in dezvoltarea copilului si relatiile familiale, cu specializare in casatorie si terapia de familie - lector al Institutului Teologic Grec Ortodox ,,Holy Cross din Boston, unde tine cursul de ingrijire pastorala. - domeniul sau de interes profesional este teologia pastorala ortodoxa, cu un accent deosebit pe casatorie, familie si cresterea copiilor. - studiaza, de asemenea, interfata dintre teoria psihologica contemporana si teologia ortodoxa. - tine seminarii despre cresterea copiilor si scrie lucrari pe aceasta tema - colaboreaza cu Departamentul pentru Casatorie si Familie al Arhidiocezei Ortodoxe Grecesti in dezvoltarea unui program ortodox de pregatire pentru casatorie. Este casatorit si are sapte copii.

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 33,30 RON (conform OG 58/2022)

Ultimul an

33,30 33,30 33,30 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Ce ediție primesc dacă comand Principii ortodoxe de crestere a copiilor?
Exact cea descrisă în fișa produsului de la librăria librex.ro: acolo sunt specificate tipul copertei (broșată sau cartonată), numărul de pagini, anul ediției, ISBN-ul și — la traduceri — traducătorul. Principii ortodoxe de crestere a copiilor se livrează în ediția afișată, nu în alta. Dacă vânezi o ediție anume dintr-un titlu cu istorie lungă, confruntă ISBN-ul din fișă cu cel căutat: e amprenta unică a ediției.
Cât costă exemplarul Principii ortodoxe de crestere a copiilor?
33.30 RON cu TVA — prețul cerut acum de librăria parteneră librex.ro, preluat automat din feedul ei. Transportul se calculează la checkout și dispare peste pragul de gratuitate al librăriei; la cărți pragul se atinge din două-trei titluri, așa că lista de lecturi grupată într-o singură comandă e cea mai veche economie a cititorului. Prețul afișat la noi e mereu cel din librărie.
Cum plătesc cartea Principii ortodoxe de crestere a copiilor?
Pe site-ul librăriei librex.ro, la pasul de plată: card bancar prin procesator securizat sau ramburs la curier — iar unele librării acceptă și vouchere culturale ori carduri cadou proprii. LibrariaVerona.ro stă deoparte de tranzacție: nu îți procesăm plata și nu îți vedem datele. Treaba noastră s-a încheiat când ai găsit cel mai bun preț pentru titlul dorit.
Pot returna Principii ortodoxe de crestere a copiilor dacă mă răzgândesc?
Da — cărțile se bucură de dreptul general de retur: 14 zile calendaristice de la primire, fără justificare (OUG 34/2014), cu exemplarul în starea în care l-ai primit — nefoiletat până la uzură, fără colțuri îndoite sau însemnări. Excepția clasică a domeniului: produsele audio/video sau software sigilate, odată desigilate, nu se mai returnează. Procedura exactă e în politica librăriei librex.ro.
În cât timp îmi sosește Principii ortodoxe de crestere a copiilor?
Librăria librex.ro predă coletul curierului de regulă în 24-48 de ore pentru titlurile pe stoc, iar livrarea durează încă 1-3 zile lucrătoare. Cărțile călătoresc bine ambalate, cu colțurile protejate. Atenție la mențiunea „la comandă" sau „în curs de reeditare" din fișa cărții — acolo termenul crește. Pentru cadouri cu dată fixă, comandă cu o săptămână înainte.
Ce fac dacă Principii ortodoxe de crestere a copiilor sosește cu pagini lipsă sau defecte de tipar?
Defectele de tipar și legătorie — pagini lipsă, duble sau inversate, copertă dezlipită, tipar ilizibil — se rezolvă de librăria librex.ro prin garanția legală de conformitate (Legea 449/2003 + OUG 140/2021): primești exemplar nou sau banii înapoi. Fotografiază defectul, păstrează factura din colet și scrie librăriei. Exemplarele cu defecte de fabricație se înlocuiesc fără discuții — e practica veche a domeniului.
Mai e Principii ortodoxe de crestere a copiilor în stoc la librărie?
Feedul librăriei librex.ro raportează acum: în stoc — actualizat automat, la fiecare sincronizare. Lumea cărții are propriul ritm al rarității: tirajele se epuizează, iar reeditarea poate întârzia ani sau nu mai vine deloc. Un titlu căutat, aflat pe stoc la preț bun, se cumpără când îl vezi — cărțile așteptate prea mult devin anticariat.
De ce cumpăr Principii ortodoxe de crestere a copiilor de la librex.ro și nu direct de aici?
Pentru că LibrariaVerona.ro e catalogul de bibliotecă, nu casieria: indexăm rafturile librăriilor partenere ca să găsești orice titlu cu o singură căutare și să vezi cine îl vinde mai ieftin. Exemplarul tău de Principii ortodoxe de crestere a copiilor stă în depozitul librăriei librex.ro — acolo comanzi, plătești și primești factura cu drepturile tale de cumpărător. La neconcordanțe între noi și librărie, fișa librăriei decide.
Aștept o reducere la Principii ortodoxe de crestere a copiilor sau îl iau acum?
Socoteala cititorului: prețul de 33.30 RON (sincronizat automat cu feedul librex.ro) poate scădea la următorul târg de carte sau de Black Friday — dar tirajul poate și dispărea până atunci. Bestsellerurile în tiraje mari suportă așteptarea; edițiile speciale și titlurile mai vechi, nu. Orice reducere aplicată de librărie apare aici instant, deci pagina cărții merită un semn de carte.
Cum păstrez Principii ortodoxe de crestere a copiilor în stare bună ani la rând?
Ca orice bibliotecă respectabilă: raft ferit de soare direct (cotoarele se decolorează iremediabil), încăpere uscată — umezeala ondulează paginile și cheamă mucegaiul — și poziție verticală, cu cărți de statură apropiată alături. Semne de carte în loc de colțuri îndoite, mâini curate în loc de pete de cafea. O carte îngrijită supraviețuiește generațiilor; Principii ortodoxe de crestere a copiilor nu face excepție.

Alte produse de la librex.ro

Produse similare

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies