Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
LibrariaVerona.ro

Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi

31,08 RON -40%

PRP: 51,80 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la edituratrei.ro
  • Vândut de edituratrei.ro
  • Comandă direct la magazin
Cumpără acum

Economisești 20,72 RON -40%

  • 6 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 59 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi

31,08 RON
Cumpără
„Dupa primele 20-30 de pagini, cititorul la inceput sceptic sau numai blazat din mine si-a regasit bucuria lecturii. Fraza impecabila, lucrata in filigran, forta si bogatia imaginilor, exotismul lumii care se ivea sub ochii mei, cu imparati, astrologi, djinni, alchimisti in cautarea pietrei filosofale sau aventurieri calatorind peste mari si tari, trezeau simturi atipite, invitau la visare cu ochii deschisi, reinviau lumea de basm a copilului uitat undeva in departarea anilor. O poveste desprinsa parca din , fermecatoare, profunda si de un pitoresc involt, rasplatindu-si cu asupra de masura cititorul." PETRU CIMPOESU „Dintr-o fascinanta galaxie poetica pe care a construit-o cu migala timp de cateva decenii, Anca Mizumschi ne trimite acum o cometa in proza. Este o carte slefuita ca un diamant, cu personaje enigmatice si incantatoare purtand in ele mistere si drame, doldora de exotisme, dar si de pasarele afective savant construite. Anca Mizumschi ne imbarca in multiple calatorii pe axe istorice si geografice, intre Orient si Occident, intre fabule filosofice si experiente onirice… Surprinzatoare, delicioasa prin abundenta de informatii si prin precizia descrierilor, este un fel de labirint literar scapand tuturor tentativelor de catalogare si din care, hipnotizat de arome si povesti, nu mai vrei sa iesi." MATEI VISNIEC „Musa trimisese pana atunci doua scrisori. Una in care povestea despre porturi cu nume straine, despre stancile fara numar ale Mediteranei, naufragii si pirati de care auzise, dar care pe ei ii ocolisera; cea de a doua, despre fortificatiile Genovei, strazi inguste si dealuri portocalii si noua casa de la Spezia, aflata in constructie. Meryem, vrei sa stii ce face fiul tau? Meryem, a scris Musa, vrei sa-ti citesc? Numele baiatului venea in valuri mari, care se loveau unele de celelalte si stergeau literele din cuvinte, inima ii batea din ce in ce mai repede de spaima ca va pierde tot ce era scris in capul ei, dar de fiecare data dadea din cap ca nu. In sinele ei, lumea se ingustase si nu mai incapeau alte amintiri. Ii facea rau atata viata." ANCA MIZUMSCHI este scriitoare, eseista, public speaker, realizatoare de emisiuni culturale. Incepand cu 1993, anul debutul ei in volum, a publicat: (1993), (1995), (2008), (2009), (2010), (2012) si (2018). Textele Ancai Mizumschi au intrat in trei antologii de autor – (2012), (2013), (2018) – precum si in mai multe antologii in limba romana sau internationale: (1997), (Stockholm, 2011), (Madrid, 2022). Articolele si poeziile sale au fost publicate in reviste de cultura din tara, iar poeziile ei au fost traduse in spaniola, suedeza, germana, italiana, franceza, maghiara, ceha, albaneza si chineza. Autoarea a primit mai multe premii literare in Romania. Eseurile si conferintele ei includ teme precum: identitate si exil, trauma colectiva si transgenerationala.

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 31,08 RON (conform OG 58/2022)

Ultimul an

31,08 31,08 31,08 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Ce ediție primesc dacă comand Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi?
Exact cea descrisă în fișa produsului de la librăria edituratrei.ro: acolo sunt specificate tipul copertei (broșată sau cartonată), numărul de pagini, anul ediției, ISBN-ul și — la traduceri — traducătorul. Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi se livrează în ediția afișată, nu în alta. Dacă vânezi o ediție anume dintr-un titlu cu istorie lungă, confruntă ISBN-ul din fișă cu cel căutat: e amprenta unică a ediției.
Cât costă exemplarul Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi?
31.08 RON cu TVA — prețul cerut acum de librăria parteneră edituratrei.ro, preluat automat din feedul ei. Transportul se calculează la checkout și dispare peste pragul de gratuitate al librăriei; la cărți pragul se atinge din două-trei titluri, așa că lista de lecturi grupată într-o singură comandă e cea mai veche economie a cititorului. Prețul afișat la noi e mereu cel din librărie.
Cum plătesc cartea Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi?
Pe site-ul librăriei edituratrei.ro, la pasul de plată: card bancar prin procesator securizat sau ramburs la curier — iar unele librării acceptă și vouchere culturale ori carduri cadou proprii. LibrariaVerona.ro stă deoparte de tranzacție: nu îți procesăm plata și nu îți vedem datele. Treaba noastră s-a încheiat când ai găsit cel mai bun preț pentru titlul dorit.
Pot returna Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi dacă mă răzgândesc?
Da — cărțile se bucură de dreptul general de retur: 14 zile calendaristice de la primire, fără justificare (OUG 34/2014), cu exemplarul în starea în care l-ai primit — nefoiletat până la uzură, fără colțuri îndoite sau însemnări. Excepția clasică a domeniului: produsele audio/video sau software sigilate, odată desigilate, nu se mai returnează. Procedura exactă e în politica librăriei edituratrei.ro.
În cât timp îmi sosește Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi?
Librăria edituratrei.ro predă coletul curierului de regulă în 24-48 de ore pentru titlurile pe stoc, iar livrarea durează încă 1-3 zile lucrătoare. Cărțile călătoresc bine ambalate, cu colțurile protejate. Atenție la mențiunea „la comandă" sau „în curs de reeditare" din fișa cărții — acolo termenul crește. Pentru cadouri cu dată fixă, comandă cu o săptămână înainte.
Ce fac dacă Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi sosește cu pagini lipsă sau defecte de tipar?
Defectele de tipar și legătorie — pagini lipsă, duble sau inversate, copertă dezlipită, tipar ilizibil — se rezolvă de librăria edituratrei.ro prin garanția legală de conformitate (Legea 449/2003 + OUG 140/2021): primești exemplar nou sau banii înapoi. Fotografiază defectul, păstrează factura din colet și scrie librăriei. Exemplarele cu defecte de fabricație se înlocuiesc fără discuții — e practica veche a domeniului.
Mai e Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi în stoc la librărie?
Feedul librăriei edituratrei.ro raportează acum: în stoc — actualizat automat, la fiecare sincronizare. Lumea cărții are propriul ritm al rarității: tirajele se epuizează, iar reeditarea poate întârzia ani sau nu mai vine deloc. Un titlu căutat, aflat pe stoc la preț bun, se cumpără când îl vezi — cărțile așteptate prea mult devin anticariat.
De ce cumpăr Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi de la edituratrei.ro și nu direct de aici?
Pentru că LibrariaVerona.ro e catalogul de bibliotecă, nu casieria: indexăm rafturile librăriilor partenere ca să găsești orice titlu cu o singură căutare și să vezi cine îl vinde mai ieftin. Exemplarul tău de Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi stă în depozitul librăriei edituratrei.ro — acolo comanzi, plătești și primești factura cu drepturile tale de cumpărător. La neconcordanțe între noi și librărie, fișa librăriei decide.
Aștept o reducere la Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi sau îl iau acum?
Socoteala cititorului: prețul de 31.08 RON (sincronizat automat cu feedul edituratrei.ro) poate scădea la următorul târg de carte sau de Black Friday — dar tirajul poate și dispărea până atunci. Bestsellerurile în tiraje mari suportă așteptarea; edițiile speciale și titlurile mai vechi, nu. Orice reducere aplicată de librărie apare aici instant, deci pagina cărții merită un semn de carte.
Cum păstrez Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi în stare bună ani la rând?
Ca orice bibliotecă respectabilă: raft ferit de soare direct (cotoarele se decolorează iremediabil), încăpere uscată — umezeala ondulează paginile și cheamă mucegaiul — și poziție verticală, cu cărți de statură apropiată alături. Semne de carte în loc de colțuri îndoite, mâini curate în loc de pete de cafea. O carte îngrijită supraviețuiește generațiilor; Cei care cumpără stele - Audiobook - Anca Mizumschi nu face excepție.

Alte produse de la edituratrei.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies