Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
LibrariaVerona.ro

Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai

29,40 RON -40%

PRP: 49,00 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la edituratrei.ro
  • Vândut de edituratrei.ro
  • Comandă direct la magazin
Comandă online

Economisești 19,60 RON -40%

  • 9 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 32 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai

29,40 RON
Cumpără
„Ceea ce ma fascineaza la Bocai sunt naratorii lui straniu de inocenti si de asexuati, spectatori dezincarnati ai vietii lor, cu o singuratate atat de profunda si confortabila, incat nimic nu o poate sparge: pe scurt, Salinger _meets _Camus. In _Revarsatul zorilor_, naratorul se arunca in labirintul erosului, explorandu-si sexualitatea atat cu femei, cat si cu barbati, dar fara a scapa o secunda de strania lui alienare (sau inocenta). Fiecare intalnire e analizata cu aceeasi detasare clinica, chirurgicala, ca si cum ar studia o specie necunoscuta. Volumul este o ilustrare splendida a imposibilitatii noastre de a trai cu adevarat, chiar si atunci cand atingem o alta fiinta umana.“ - ADI SCHIOP  „E mereu la fel in relatiile lungi: intai dispare dorinta, apoi dispare blandetea. Poti sa supravietuiesti primei disparitii din obisnuinta sau din datorie ori poate chiar din prietenie, dar, ajuns la a doua, se vede intotdeauna sfarsitul si stiu ca trebuie sa ma pregatesc pentru el inca dinainte sa-l constientizez cu totul. Primul semn de cruzime sau de indiferenta il anunta si de acolo nu mai e decat o chestiune de timp pana-ti faci curaj sa pleci, desi uneori poate dura ani buni pana se dezleaga.“ - IULIAN BOCAI IULIAN BOCAI (n. 1986) este scriitor si cercetator, cu un doctorat summa cum laude in filologie la Universitatea din Bucuresti. A publicat pana in prezent doua romane, _Ciudata si induiosatoarea viata a lui Prita Barsacu_ (Polirom, 2018, Premiul Observator cultural pentru debut, Premiul Primului Roman Chambéry, Franta; tradus in neerlandeza in 2025 la editura De Geus) si _Constantin _(Polirom, 2019, Premiul Tanarul Scriitor), precum si o istorie intelectuala a institutionalizarii studiului literar in Europa, _Filologii_ (Tracus Arte, 2020, Premiul ALGCR pentru teorie si Premiul „Alexandru Piru“ al Muzeului National al Literaturii Romane). Scrie eseuri (are o colectie aparuta in 2023 cu titlul _Eseuri_) si, din 2022, tine o rubrica de cronica ideilor pentru „Scena9“.  

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 29,40 RON (conform OG 58/2022)

Ultimul an

29,40 29,40 29,40 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Ce ediție primesc dacă comand Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai?
Exact cea descrisă în fișa produsului de la librăria edituratrei.ro: acolo sunt specificate tipul copertei (broșată sau cartonată), numărul de pagini, anul ediției, ISBN-ul și — la traduceri — traducătorul. Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai se livrează în ediția afișată, nu în alta. Dacă vânezi o ediție anume dintr-un titlu cu istorie lungă, confruntă ISBN-ul din fișă cu cel căutat: e amprenta unică a ediției.
Cât costă exemplarul Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai?
29.40 RON cu TVA — prețul cerut acum de librăria parteneră edituratrei.ro, preluat automat din feedul ei. Transportul se calculează la checkout și dispare peste pragul de gratuitate al librăriei; la cărți pragul se atinge din două-trei titluri, așa că lista de lecturi grupată într-o singură comandă e cea mai veche economie a cititorului. Prețul afișat la noi e mereu cel din librărie.
Cum plătesc cartea Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai?
Pe site-ul librăriei edituratrei.ro, la pasul de plată: card bancar prin procesator securizat sau ramburs la curier — iar unele librării acceptă și vouchere culturale ori carduri cadou proprii. LibrariaVerona.ro stă deoparte de tranzacție: nu îți procesăm plata și nu îți vedem datele. Treaba noastră s-a încheiat când ai găsit cel mai bun preț pentru titlul dorit.
Pot returna Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai dacă mă răzgândesc?
Da — cărțile se bucură de dreptul general de retur: 14 zile calendaristice de la primire, fără justificare (OUG 34/2014), cu exemplarul în starea în care l-ai primit — nefoiletat până la uzură, fără colțuri îndoite sau însemnări. Excepția clasică a domeniului: produsele audio/video sau software sigilate, odată desigilate, nu se mai returnează. Procedura exactă e în politica librăriei edituratrei.ro.
În cât timp îmi sosește Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai?
Librăria edituratrei.ro predă coletul curierului de regulă în 24-48 de ore pentru titlurile pe stoc, iar livrarea durează încă 1-3 zile lucrătoare. Cărțile călătoresc bine ambalate, cu colțurile protejate. Atenție la mențiunea „la comandă" sau „în curs de reeditare" din fișa cărții — acolo termenul crește. Pentru cadouri cu dată fixă, comandă cu o săptămână înainte.
Ce fac dacă Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai sosește cu pagini lipsă sau defecte de tipar?
Defectele de tipar și legătorie — pagini lipsă, duble sau inversate, copertă dezlipită, tipar ilizibil — se rezolvă de librăria edituratrei.ro prin garanția legală de conformitate (Legea 449/2003 + OUG 140/2021): primești exemplar nou sau banii înapoi. Fotografiază defectul, păstrează factura din colet și scrie librăriei. Exemplarele cu defecte de fabricație se înlocuiesc fără discuții — e practica veche a domeniului.
Mai e Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai în stoc la librărie?
Feedul librăriei edituratrei.ro raportează acum: în stoc — actualizat automat, la fiecare sincronizare. Lumea cărții are propriul ritm al rarității: tirajele se epuizează, iar reeditarea poate întârzia ani sau nu mai vine deloc. Un titlu căutat, aflat pe stoc la preț bun, se cumpără când îl vezi — cărțile așteptate prea mult devin anticariat.
De ce cumpăr Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai de la edituratrei.ro și nu direct de aici?
Pentru că LibrariaVerona.ro e catalogul de bibliotecă, nu casieria: indexăm rafturile librăriilor partenere ca să găsești orice titlu cu o singură căutare și să vezi cine îl vinde mai ieftin. Exemplarul tău de Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai stă în depozitul librăriei edituratrei.ro — acolo comanzi, plătești și primești factura cu drepturile tale de cumpărător. La neconcordanțe între noi și librărie, fișa librăriei decide.
Aștept o reducere la Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai sau îl iau acum?
Socoteala cititorului: prețul de 29.40 RON (sincronizat automat cu feedul edituratrei.ro) poate scădea la următorul târg de carte sau de Black Friday — dar tirajul poate și dispărea până atunci. Bestsellerurile în tiraje mari suportă așteptarea; edițiile speciale și titlurile mai vechi, nu. Orice reducere aplicată de librărie apare aici instant, deci pagina cărții merită un semn de carte.
Cum păstrez Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai în stare bună ani la rând?
Ca orice bibliotecă respectabilă: raft ferit de soare direct (cotoarele se decolorează iremediabil), încăpere uscată — umezeala ondulează paginile și cheamă mucegaiul — și poziție verticală, cu cărți de statură apropiată alături. Semne de carte în loc de colțuri îndoite, mâini curate în loc de pete de cafea. O carte îngrijită supraviețuiește generațiilor; Revărsatul zorilor - Audiobook - Iulian Bocai nu face excepție.

Alte produse de la edituratrei.ro

Produse similare

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies